Агентот на Левандовски брилијантно одговори на шпекулациите за трансфер во Јунајтед

by
1 минути читање

„Црвените Ѓаволи“
се поврзуваат со ангажман на Антоан Гризман, Французинот е топ трансфер цел на
Жозе Мурињо.

Но според
пишувањата на медиумите од Англија, Манчестер јунајтед има и „план Б“ во името
на Роберт Левандовски од Баерн Минхен и младиот Килиан Мбапе од Монако.

По ваквите
шпекулации експресно се огласи агентот на Полјакот, Маик Бартел кој со
брилијантен одговор појасни дека нема вистина во ваквите написи.

„Ниту еден
фудбалер од светска класа не сака да биде „план Б“
– напиша агентот на Твитер.

Роберт
Левандовски неодамна стави потпис на нов договор со трајност до 2021.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани