1xbet типови на денот: (13.06.17): Франција ја пречекува Англија

by
2 минути читање

Новата македонска онлајн обложувалницата 1xbet.com и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес. 

Франција – Англија 1

Франција и Англија го играат натпреварот на денот. Во пријателска средба Французите влегуваат како фаворит иако се очекува неизвесен дуел. Франција има посилен состав и тоа треба да го покаже. Англија во последните минути се спасуваше од пораз во Шкотска. Килијан Мбапе сака да се промовира на голема сцена и кога репрезентацијата е во прашање. Коефициентот на 1xbet.com за победа на Франција е 1,89.

Романија – Чиле 2

Пријателска средба се игра и во Романија каде тие го пречекуваа Чиле. Алексис Санчез и другарите се фаворит во овој дуел. Романија е во лоша форма, нема победа на последните пет дуели од кои три загубиле. Чиле игра одлично и е актуелен шампион во Јужна Америка. Коефициентот на 1xbet.com за победа на Чиле е 1,84.

Норвешка – Шведска над 2,5 гола

Норвешка и Шведска играат скандинавско дерби, кога овој дуел е во прашање се очекуваат голови. Особено ефикасна е селекцијата на Шведска која на последните пет натпревари нема одиграно меч со помалку од три гола. Коефициентот на 1xbet.com за повеќе од 2,5 голови на овој натпревар е 2,25.

Катар – Јужна Кореја 1X

Катар прави тим за Светското првенство во 2022 година, јасно е дека нема да се пласираат за мундијалот во Русија па можат растеретено да влезат во мечевите. Денеска ја пречекуваат Јужна Кореја која е во сериозна битка за пласман на СП во Русија. Пред една недела Катар одигра реми против Северна Кореја, сметаме дека нема да загуби и од Јужна Кореја иако таа е реален фаворит во овој дуел. Коефициентот на 1xbet.com за дупла шанса на Катар е 2,18.

Новата македонска онлајн обложувалницата 1xbet.com и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте денес.

За предностите на онлајн обложувањето можете да прочитате на овој ЛИНК.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани