Ќе има бура ако Германија биде елиминирана: Како ова не е пенал?! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Шпанија и Германија во овие моменти го играат второто продолжение на Европското првенство, а резултатот се уште е 1:1.

Но, ако Германците бидат елиминирани сигурно ќе имаат забелешки на арбитражата на Ентони Тејлор на теренот, меѓутоа и затоа што немаше реакција од ВАР саботата каде што беше Масимо Ирати.

Играњето со рака во шеснаесетникот на Кукуреља по ударот на Мусиала беше очигледно, но реакција немаше.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани