Јувентус ја одреди цената за Киеза, тој не е во плановите на Мота!

by riste
0 минути читање

Јувентус го продава Федерико Киеза, тој наводно не е во плановите на новиот тренер, Тијаго Мота.

Сумата која ја бара Јувентус е 25 милиони евра. Неговиот актуелен договор истекува во јуни 2025 година.

Како прв кандидат за потписот на Киеза се споменува Рома, но останува да се види дали волчицата ќе може да си ја дозволи таа сума доколку не продаде некој значаен фудбалер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани