Јувентус назначи привремен тренер по отказот на Алегри

by riste
1 минути читање

Поранешниот италијански шампион Јувентус пред неколку дена му даде отказ на Масимилијано Алегри, а како привремено решение го постави Паола Монтеро.

Монтеро ќе го предводи калчолигашот во последните два меча во Серија А, по што Јувентус ќе тргне во потрага по долгорочно решение.

Јувентус веќе испрати понуда до Тијаго Мота од Болоња, а талентираниот тренер наскоро треба да ја каже својата одлука.

„Старата дама“ во моментов е на четвртата позиција со 67 бодови.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани