Јамал стана најмладиот фудбалер кој заиграл на Европско првенство!

by riste
0 минути читање

Шпанскиот репрезентативец, Ламине Јамал стана најмладиот фудбалер кој настапил на меч од Европските првенства.

Јамал е стартер за Шпанија на мечот со Хрватска, а тоа значи дека тој сруши рекорд.

Со 16 години и 338 дена тој стана најмладиот фудбалер кој настапил на Европско првенство.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани