Шпанските навивачи на дуелот со Албанија извикуваа: Косово – Србија! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Не поминува ден без политика на Европското првенство, овојпат Србија доби поддршка од шпанските навивачи кои за време на дуелот со Албанија кажаа што мислат за Косово.

Шпанија е една од земјите која го нема признаено Косово и не планира тоа да го направи. Тие на оваа тема постојано се на страната на Србија, а вчера и јавно го кажаа својот став.

Албанските навивачи со своето однесување на Европското првенство ја актуелизираа темата за Косово, па шпанските навивачи кажаа што мислат.

Во еден момент од натпреварот тие почнаа да скандираат: „Косово – Србија“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани