Шкендија закажа пет контролни натпревари: Ќе игра против Тиквеш и против екипи од Албанија и Косово

by Стефан
1 минути читање

Екипата на Шкендија денеска го потврди планот за летните подготовки во кои ќе одигра пет пријателски натпревари.

За квалификациите Шкендија ќе се подготвува против пет екипи кои исто така ги чекаат европски квалификациите. Првиот натпревар тетовскиот клуб ќе го игра против Тиквеш на 15. Јуни, а потоа следат четири натпревари тимови од Албанија и Косово.

РАСПОРЕД НА ПРИЈАТЕЛСКИ НАТПРЕВАРИ НА ШКЕНДИЈА

15.06 – Тиквеш (Тетово, 17:30)

21.06 – Тирана (Струга, 17:00)

25.06 – Лапи (Охрид, 16:30)

29.06 – Дрита (Тетово, 17:30)

03.07 – Партизани (Поградец, 17:00)

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани