Шампионски пречек за фудбалерите на Струга! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Со вчерашната победа над Шкендија во Тетово, Струга успеа да ја одбрани шампионската титула, втора година по ред тие завршуваат на врвот во домашното првенство.

Фановите на Струга им приредија шампионски пречек на своите фудбалери по враќањето од Тетово и заверката на титулата.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани