Челси го одби предлогот на Наполи, нема размена Лукаку – Осимен!

by riste
1 минути читање

Наполи понуди размена Лукаку за Осимен плус доплата од страна на англискиот клуб, но сините од Стемфорд Бриџ не сакаат таква зделка.

Челси е отворен да му го продаде Лукаку на Наполи за 38 милиони евра, но не сака да го земе Виктор Осимен.

Сините од Лондон имаат други планови за напаѓач. Летово и дефинитивно ќе купат шпиц, но тоа нема да биде Осимен.

Лукаку и Броја се очекува да си заминат од клубот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани