Хрватска и по третпат казнета од УЕФА на Европското првенство

by Стефан
1 минути читање

Eвропската куќа на фудбалот и по третпат од почетокот на Европското првенство го казни Фудбалскиот сојуз на Хрватска.

УЕФА сега ја казни Хрватска со 105.000 евра, а во образложението е наведено фрлање предмети, палење пиротехничка материјатели и непримерно однесување на навивачите.

Претходно Хрватите беа казнети и за однесувањето на навивачите во натпреварот против Шпанија со 87.875 евра, како и по дуелот со Албанија со 28.000 евра.Претходно Хрватите беа казнети и за однесувањето на навивачите во натпреварот против Шпанија со 87.875 евра, како и по дуелот со Албанија со 28.000 евра.

Хрватска првенството го заврши со елиминација во групната фаза каде што играа со Албанија, Хрватска и Италија.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани