Хрватска води по 10 минути: Мајер погоди од слободен удар (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

По само десет минути игра Македонија има негатива против Хрватска на натпреварот во Ријека.

По почетните напади на македонските фудбалери, Хрватска прва стигна до водство и тоа со еден гол од слободен удар на Ловро Мајер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани