Фудбалер на Галатасарај го има голот на сезоната во Лигата на шампионите (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Бразилецот Тете од редовите на Галатасарај го има голот на сезоната во Лигата на шампионите.

Во прашање е голот со кој Тете израмни на 2:2 против данскиот претставник во 88. минута од натпреварот.
Голем дел од фановите веруваат дека видовме и подобри погодоци, а голот беше избран со гласање од навивачите ширум светот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани