Фиорентина го претстави напаѓачот од Јувентус

by Стефан
1 минути читање

Како и што беше најавено, Моисе Кин од Јувентус ја засили екипата на Фиорентина.

Напаѓачот не беше во плановите на Тијаго Мота за новата сезона, а и во минатата сезона кај Алегри не добиваше поголема минутажа.

Во таква ситуација Јувентус инсистираше да го продаде и на крајот заработи 13 милиони евра од играч на кој не сметаше.

„Едвај чекам да започнам со тренинзи. Разговарав со соиграчите и возбуден сум поради новата авантура“, изјави Кин.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани