Фенербахче се подготвува за доаѓањето на Мурињо, Истанбул ќе гори! (ФОТО)

by riste
1 минути читање

Денеска во 19 часот Мурињо треба да се појави на стадионот на Фенербахче пред фановите на големиот турски клуб.

Уште од вчера Фенербахче почна да го подготвува стадионот за доаѓањето на Жозе Мурињо, се очекува да биде преполно ако се знае како Турците ги пречекуваат големите фудбалски ѕвезди.

Мурињо ќе биде најголемиот кој досега работел во турскиот фудбал, па атмосферата за неговото доаѓање сигурно ќе биде и повеќе од жешка.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани