Фабрегас во Комо го носи неговиот поранешен соиграч од Барселона?

by Стефан
1 минути читање

Eкипата на Кома предводена од шпанскиот стратег Сеск Фабрегас сезонава се врати во Серија А и во текот на летото ќе се обиде да доведе засилувања со цел да изборат опстанок во друштвото на најдобрите.

Според последните информации од Италија една од метите на Комо е чилеанецот, Алексис Санчез.

Санчез е без клуб откако му истече договорот со Интер и за Комо тоа е можност да го доведе без оштета како слободен фудбалер. Кога се финансиските барања на напаѓачот, Комо не би требало да има проблем да ги исполни.

Исто така Фабрегас и Комо беа соиграчи во Барселона пред една деценија кога во 2011 година пристигнаа заедно на „Ноу Камп“ и заедно заминаа во 2014 година.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани