Турција чекори кон ново изненадување: Гол постигна замената на Демирал (ВИДЕО)

by Стефан
0 минути читање

Репрезентацијата на Турција одигра одлично полувреме против фаворизираната Холандија и по 45 минути има предност од 0:1.

Турција до водство дојде со голот на Акајдин кој интересно игра на местото на суспендираниот Мерих Демирал.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани