Трапановски уште во првиот меч за Данди почна да ги тресе мрежите!

by riste
1 минути читање

Ако по утрото се познава денот, Кристијан Трапановски ќе има успешна авантура во Шкотска, македонскиот фудбалер даде гол на својот прв настап во портокаловиот дрес.

Данди во пријателски натпревар со 2-0 го победи Анан Атлетик. Мечот се играше во две полувремиња од по 60 минути.

Трапановски беше стартер и го постигна првиот гол на мечот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани