Стефано Пиоли брзо најде нов клуб по отказот од Милан!

by riste
0 минути читање

Стефано Пиоли потпиша тригодишен договор со Ал Итихад, италијанскиот стратег се сели во Саудиска Арабија.

Ал Итихад успеа да го договори Стефано Пиоли за нов тренер. Тие сметаат дека Италијанецот е перфектен избор за нивниот проект.

Ангажманот е целосно договорот, наскоро треба да иде и официјално објавен.

Претходно Ал Итихад му врачи отказ на Марсело Гаљардо.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани