Сомнителни лица се шетале во хотелот на Србија, интервенирала полицијата!

by riste
1 минути читање

Доцна синоќа во хотелот на српската фудбалска репрезентација во Аугсбург бил спречен инцидент откако припадниците на српското МВР реагирале при упад на три сомнителни лица.

Во хотелите во кои се сместени фудбалските репрезентации, не смеат да влегуваа лица кои не се дел од хотелот или не се гости кои уредно имаат платено смештај.

Но, српските медиуми јавуваат дека токму такви се појавиле во хотелот во кој е сместена нивната репрезентација.

Припадниците на српската полиција која ги чува фудбалерите морале да интервенираат за да ги отстранат сомнителните гости.

Било утврдено дека тие не се дел ниту од организацијата, ниту се гости на хотелот, нејасно е како успеале да влезат.

Претходно Србите информираа дека имало обид за провокации со упад на албански навивачи, но за разлика од овој случај, тие тогаш носеле јасни обележја на припадност.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани