Словачка ја шокира Англија, Шранц го матираше Пикфорд (ВИДЕО)

by bojan
1 минути читање
Шранц

Изненадување по 25 минути игра во Гезенкирхен, Словачка води со 0-1 против Англија, Шранц го матираше Пикфорд.

Англија влезе како голем фаворит во пресметката против Словачка, но популарните „соколи“ влегоа без страв во мечот, нападнаа уште од самиот старт и во 25. минута ги шокираа „трите лава“.

Стрелец убаво го уфрли Шранц, кој одлично се снајде со играч на грб, и со надворешна го матираше Пикфорд за 0-1.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани