Салах се прости од египетски репрезентативец кој почина на 31 година

by Стефан
1 минути читање

По долга борба за живот на 31-годишна возраст почина египетскиот фудбалер, Ахмед Рефат.

Фудбалерот кој во март месец имаше срцев удар во мечот помеѓу неговиот Модерн Фјучур и Ал Итихад ја изгуби битката која ја водеше неколку месеци. Во еден период неговата состојба беше подобра, но утрово бил пренесен во болница каде што починал.

Зад себе Рафат имаше и седум настапи за репрезентацијата на Египет, но беше и добар пријател со Мохамед Салах кој се огласи по трагичната вест.

„Бог нека подари трпение на неговото семејство и сите негови блиски“, објави Салах.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани