Руи Партисио се збогува со Рома, заминува како слободен играч! (ВИДЕО)

by riste
7 минути читање

Португалскиот голман, Руи Патрисио преку социјалните мрежи се збогува со волчицата, го напушта Олимпико.

Заврши авантурата на Руи Патрисио во Рома, португалскиот клуб во наредната сезона ќе брани на друго место. Круна на неговиот престој во римската волчица беше освојувањето на трофејот во Конференциската лига.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани