Роналдо со два гола го однесе Ал Наср во финале! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Кристијано Роналдо постигна два гола во победата на Ал Наср над Ал Калеџ со 3-1 во полуфиналето од Кралскиот куп на Саудиска Арабија.

Роналдо погоди во 17. и 57. минута, а третиот гол на Ал Наср беше дело на Садио Мане од пенал.

Со оваа победа Ал Наср се пласира во финалето од купот каде ќе игра против Ал Хилал.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани