Роналдо погодува како во најдобрите денови: Трет хет-трик во седум натпревари! (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Кристијано Роналдо можеби се приближува кон петтата деценија од животот, но и понтаму е кошмар за противничките голмани. Денеска во натпреварот на Ал-Наср против Ал Вехда (6:0), Португалецот постигна хет-трик.

За Роналдо ова беше третпат во последните седум натпревари да постигне три гола, а вкупно 66. хет-трик во неговата кариера.

ПРВИОТ ГОЛ

ВТОРИОТ ГОЛ

ТРЕТИОТ ГОЛ

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани