Рома крена раце од неодлучниот Киеза!

by riste
1 минути читање

„Кориере дело Спорт“ тврди дека Рома се откажала од намерата да го ангажира Федерико Киеза бидејќи фудбалерот предолго се мисли дали да ја прифати понудата на волчицата.

Јувентус и Рома се договорија, но Киеза не е убеден во потенцијалот на проектот на волчицата, па ја одложи одлуката.

Киеза сака да почека и да ги разгледа сите опции за него пред да ја донесе конечната одлука.

Рома нема намера да го чека, тие се откажуваат од намерата да го купат, фокусот ќе го стават на други трансфер цели.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани