Рафаел Варан кариерата ја продолжува во Серија А?

by Стефан
1 минути читање

Eкипата на Комо која се избори за пласман во Серија А има големи планови за наредната сезона, Андреа Белоти практично е договорен и се чека само негова промоција.

Пристигнаа исто така Габриел Стефека и Коне од Торино, а најголемо засилување би можел да биде Рафаел Варан.
Италијанските медиуми пренесуваат дека Фабрегас веќе започнал да работи на најголемото засилување во историјата на клубот и тоа сигурно не би била лесна операција.

Но, Комо нема да има лесна задача бидејќи многу клубови се интересираат за францускиот фудбалер.

Варан го напушти Манчестер Јунајтед каде што не се снајде најдобро и јасно е дека неговите најдобри денови поминаа, меѓутоа за Комо се очекува да биде големо засилување.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани