Предупредување за англиските навивачи на ЕП: Можат да бидат казнети со 4.000 фунти

by Стефан
8 минути читање

Европското првенство во Германија е се поблиску, а од Островот сега пристигна предупредување за навивачите на Англија да бидат внимателни.

Навивачите на Англија кои ќе имаат доволно среќа да дојдат билет за репрезентацијата мораат да бидат внимателни бидејќи можат да бидат казнети со 4.000 фунти.

Имено, навивачите кои нема да носат оригинален дрес од англиската репрезентација би можеле да платат парична казна.

Носењето фалсификуван дрес во Германија за ангиските фанови е спротивно од законот и тие добија предупредување од адвокатската форма „Cohausz & Florack“ да внимаваат кога се одлучуваат да купат поевтин дрес од пиратските веб страници.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани