По 15 години Тијаго Силва се враќа во Флуминенсе!

by riste
0 минути читање

Флуминенсе и Тијаго Силва постигнаа вербален договор за трансфер, кој наскоро треба и официјално да биде потпишан.

Се договараат последните детали, се очекува во наредните денови трансферот да биде комплетиран.

Се работи за двегодишен договор, со трајност до 2026 година.

Флуминенсе е клубот од каде што Тијаго Силва пристигна во Милан во 2009 година.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани