Постигнат договор: Миралем Пјаниќ има нов клуб

by Стефан
1 минути читање

Поранешниот репрезентативец на Босна и Херцеговина, Миралем Пјаниќ и официјално го напушти тимот на Ал Шахран и кариерата би требало да ја продолжи во Саудиска Арабија.

Договорот на Пјаниќ со клубот од Обединетите Арапски Емирати му истече на крајот на оваа сезона, а Шахран му се заблагодари преку официјалната страница.

Нов клуб на Пјаниќ треба да биде Ал-Раед од Саудиска Арабија и преостануваат само формалности за да се комплетира трансферот. Договорот кој треба да го потпише е со важност до 2026 година.

Вo кариерата во Европа, Пјаниќ настапуваше за Мец, Лион, Рома, Јувентус, Барселона и Бешикташ.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани