Покетино: Ја градиме нашата куќа чекор по чекор, ќе бидеме силни во наредните години

by riste
0 минути читање

Челси влезе во серија победи во Премиерлигата, а тоа веројатно ќе му ја спаси работата на Маурисио Покетино и тој нема да добие отказ.

„Важната работа е што почнавме да градиме структура“, вели Покетино.

„Сакаме да ја градиме нашата куќа чекор по чекор, многу солидно. Ако продолжиме така, ќе бидеме силни во наредните години. Ќе можеме да се бориме за големи работи“.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани