Познати составите: Англија со нов систем против Швајцарците

by 24 фудбал
1 минути читање

„Меркур Шпиел-Арената“ во Дизелдорф ќе биде дом на четвртфиналната пресметка на Англија и Швајцарија.

Двајцата селектори пред натпреварот ги објавија своите избраници од првата минута. Познати се составите и во нив нема многу изненадувања.

Герет Саутгејт и Мурат Јакин одбраа очекувано, Англичаните го немаат Марк Гуеи на располагање бидејќи има каротни, а неговото место го зазеде Езри Конса.

АНГЛИЈА (3-4-2-1): Пикфорд; Вокер, Стоунс, Конса; Сака, Рајс, Маино, Трипие; Белингем, Фоден; Кејн;

ШВАЈЦАРИЈА (4-3-3): Зомер; Шар, Аканжи, Родригез; Риедер, Џака, Фројлер, Ебишер; Варгас, Емболо, Ндоје;

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани