Погледнете како турскиот коментатор го искоментира спектакуларниот гол на Ѓулер! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Арда Ѓулер постигна импресивен гол за Турција во победата од 3-1 над Грузија, тој погодок беше клучен за триумфот со оглед на тоа што третиот погодок беше на празна мрежа.

Погледнете како турскиот коментатор кој коментираше од стадионот го проследи голот на Ѓулер.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани