Официјално: Порто му врачи отказ на легендарниот стопер

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалскиот клуб Порто во новата сезона ќе влезе со нова сопственичка структура, но и доста промени во сите клупски нивоа.

Португалскиот клуб по крајот на Европското првенство го потврди најавеното, а тоа е дека легендарниот стопер Пепе заминува. Порто му врачи отказ на Пепе кој во два наврати ги бранеше клупските бои. Иако со убави пораки, сепак Порто ги разочара навивачите поради односот кон својата легенда.

Инаку, Пепе во 2019 година се врати во Порто, откако претходно ги бранеше клупските бои од 2004 до 2007 година.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани