Официјално: Милан добива нов тренер, Пиоли заминува по мечот со Салернитана

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалскиот клуб Милан во следната сезона ќе влезе со нов тренер, откако по крајот на сезоната ќе се раздели со Стефано Пиоли.

Искусниот стратег седна на клупата на „росонерите“ во октомври 2019 година, оттогаш Милан се врати на врвот и го освои скудетото, а потоа стигна и до полуфиналето на Лигата на шампионите. Сепак, оваа сезона играта беше проблематична и променлива, па тоа го натера клубот на промени.

Четири ипол години Пиоли го водеше Милан, стана шампионски тренер и сега тој со побогато портфолио ќе може да побара нов ангажман.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани