Официјално: Вернер останува во Тотнем, позајмицата му е продолжена! (ВИДЕО)

by riste
0 минути читање

Тимо Вернер и во наредната сезона ќе игра во Премиерлигата откако Тотнем и Лајпциг се договорија за продолжување на позајмицата.

Англискиот клуб ја потврди позајмицата и соопшти дека во договорот има опција за перманентен трансфер.

„Со задоволство може да соопштиме дека Тимо Вернер ќе биде со нас на позајмица од Лајпциг и во сезоната 2024/25, со опција договорот да стане перманентен“, се вели во соопштението на Тотнем.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани