Официјално: Ван де Бек потпиша Жирона! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Трансферот на Дони Ван де Бек од Манчестер јунајтед во Жирона сега е и официјален, шпанскиот клуб го објави потписот со Холанѓанецот.

Манчестер јунајтед плати цело богатство за да го купи Ван де Бек, а го продаде за 500.000 евра плус бонуси кои лесно можат да достигнат до 4-5 милиони евра и потешко достижни бонуси до 10-15 милиони евра.

„Дони Ван де Бек ќе биде нов фудбалер на Жирона за наредните четири сезони. Клубот и Манчестер јунајтед постигнаа договор за трансфер на холандскиот играч“, стои во соопштението на Жирона.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани