Официјални состави: Шпанија со неколку принудни измени против комплетната Франција

by riste
1 минути читање

Луис де ла Фуенте и Дидие Дешам ги објавија стартните состави за денешниот полуфинален меч кој се игра во Минхен на Алијанц Арената.

Поради суспензии Де ла Фуенте не може да смета на Карвахал и Ле Норманд, а поради повреда е отсуден и Педри.

Нивното место во стартниот тим го заземаа Хесус Навас, Начо и Дани Олмо.

Франција нема проблеми со повреди, Рабио е во стартниот тим, Камавинга ќе го почне мечот од клупата за резерви.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани