Откако ќе го претстави Мбапе, Реал ќе почне да работи на спектакуларен трансфер за 2025

by riste
1 минути читање

Реал Мадрид наскоро треба да го соопшти ангажманот на Килијан Мбапе, но трансфер плановите на кралскиот клуб се веќе направени и за идната сезона.

Мета на Реал Мадрид за 2025 е германската сензација, 21-годишниот Флоријан Вирц кој важи за најдобар играч на Баер Леверкузен.

Офанзивниот фудбалер оваа сезона на 46 настапи има 18 голови и 19 асистенции и според „Трансфермаркт“ неговата вредност е 110 милиони евра.

Вирц веќе неколку години важи за еден од најдобрите германски таленти, но оваа сезона експлодираше и го привлече вниманието на сите.

„Марка“ пишува дека Реал Мадрид веќе работи на трансфер на Вирц во 2025 година исто како што работеше и на ангажман на Џуд Белингем и Килијан Мбапе.

Актуелниот договор на Вирц со Леверкузен истекува во јуни 2027 година, па Реал Мадрид скапо ќе го плати ако сака да го види на Бернабеу.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани