Обезбедување претепа португалски навивач на трибина во Франкфурт (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Интересно видео се појави во португалските медиуми, а тоа покажува ситуација од трибините за време на осминафиналниот натпревар на Европското првенство меѓу Португалија и Словенија.

На него се гледа како неколку членови на обезбедувањето држат навивач. Во еден момент додека двајца го држат, третиот член на обезбедувањето почна да го тепа навивачот.

Според информациите се работи за Португалец кој дошол да ја бодри својата репрезентација. Непознато е зошто тој беше приведен, меѓутоа на видеото јасно се гледа дека тој си доби добар ќотек.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани