Не е лесно да си Кристијано Роналдо: Навивач скокна од трибина и „слета“ до него, а можеше и да го повреди (ВИДЕО)

by 24 фудбал
1 минути читање

Фудбалерите на Португалија претрпеа пораз во последниот меч од групната фаза на Европското првенство против мотивираните Грузијци (2-0).

По натпреварот на „Велтинс Арената“, Кристијано Роналдо имаше непријатна ситуација. Дека не е лесно да си супер-ѕвезда како него најдобро покажува ова видео.

Навивач сакајќи да стигне до Роналдо, буквално скокна од трибината кон тунелот. Паѓајќи со нозете надолу навивачот „слета“ буквално пред португалската ѕвезда. Португалецот беше зачуден од потегот на навивачот кој не размислуваше дека може да се повреди себеси, но и Роналдо…

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани