На луѓето во Манчестер Сити им е потребен час по географија (ФОТО)

by Стефан
1 минути читање

Репрезентацијата на Англија во еден драматичен натпревар славеше победа против Словачка од 2:1 по продолженија на Европското првенство.

Словачка прва дојде до водство со голот на Шранз по 25 минути игра и имаше предност се до завршницата. Тогаш во петтата минута од судиското продолжение Џуд Белингем со „ножички“ ја погоди противничката мрежа и донесе изедначување.

Така најголемиот фаворит според обложувалниците се спаси од елиминација, подоцна во продолжението Кејн ја обезбеди победата.

Манчестер Сити преку своите официјални канали им ја честиташе победата на своите фудбалери кои играат во Англија, но и во Португалија која подоцна ја совлада Грузија. Сепак во објавата направија и една географска грешка.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани