На Лингард му требаа 10 натпревари да даде деби гол за Сеул – и тоа од пенал! (ВИДЕО)

by riste
1 минути читање

Џеси Лингард има вртоглав пад на кариерата откако си замина од Манчестер јунајтед, сега игра во Јужна Кореја, во тимот на ФК Сеул, но и таму е во очајна форма.

Лингард конечно го постигна првиот гол за Сеул и тоа во неговиот десетти натпревар како фудбалер на овој тим. Погоди од пенал.

И покрај тоа што е во очајна форма, пред само четири дена беше назначен за капитен на тимот.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани