Навивачите на Шведска го испратија Ибра во пензија со епскиот гол против Англија (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Навивачите на Шведска на спектакуларен начин се „збогуваа“ со Златан Ибрахимовиќ, а денешниот натпревар кој Србија го доби во Стокхолм со 0:3 беше организиран токму во негова чест.

Ибрахимовиќ се појави на теренот на крајот од натпреварот, додека од трибините навивачите му истакнаа транспарент на кој имаше илустрација на неговиот епски гол против Англија.

Најдобриот фудбалер во историјата на Шведска секако беше поздравен и со силни овации.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани