Младински репрезентативец на Македонија потпиша за Шериф!

by Стефан
1 минути читање

Стефан Деспотовски, младинскиот репрезентативец на Македонија кариерата ја продолжува во редовите на молдавскиот Шериф Тираспол.

Со Шериф Деспотовски денеска потпиша договор на две години, а во изминатата сезона го носеше дресот на Работнички.

Покрај Работнички Деспотовски настапуваше уште во младите екипи на Партизан и Црвена Звезда, но и за неколку други српски клубови.

Кога е тимот на Шериф во прашање тие имаат амбиции да го вратат врвот во Молдавија откако изминатата сезона завршија како второпласирани.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани