Милан се вклучува во трката по Лукаку!

by riste
0 минути читање

Ромелу Лукаку би можел да се врати во Милано, но не во Интер, туку во нивниот голем градски ривал, тимот на Милан.

Според италијанскиот новинар Џанлука Ди Марцио, Милан се приклучува во трката по потписот на Лукаку.

Наводно, росонерите се обидуваат да го донесат Лукаку на едногодишна позајмица.

Сепак, Челси преферира негова целосна продажба, па поголема е веројатноста тој да заврши во Наполи.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани