Милан и Зиркзе постигнале договор, познати се деталите

by riste
0 минути читање

Милан ќе се засили со Џошуа Зиркзе во овој преоден рок, а трансферот наскоро треба да биде комплетиран.

Милан и Зиркзе постигнале договор за личните услови на фудбалерот. Тој ќе потпише петгодишен договор и ќе игра за плата од 4 милиони евра по сезона плус бонуси.

Росонерите ќе ја платат откупната клаузула која Зиркзе ја има во договорот со Болоња. Таа изнесува 40 милиони евра.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани