Милан го претстави дресот за новата сезона (ВИДЕО)

by Стефан
1 минути читање

Сезоната во европскиот фудбал е во самата завршница, па клубовите полека и се подготвуваат за наредната.

Денеска екипата на Милан го претстави новиот дизајн на дресови кои клубот ќе го користи од наредната сезона.

На дресот вообичаено преовладува црно-црвената нијанса со промена во одредени детали.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани