Мбапе најави кога ќе открие името на новиот клуб (ВИДЕО)

by Стефан
8 минути читање

Со освоениот трофеј во Купот на Фрација, Килијан Мбапе се збогуваше со Пари Сен Жермен, а најавите се дека ќе ја продолжи кариерата во Реал Мадрид, се друго би било изненадување.

Мбапе засега се уште не открива, а по вчерашниот натпревар им најави на новинарите дека одлуката ќе ја соопшти наскоро.

„Од Париз ќе заминам со крената глава, имам убави спомени и наскоро ќе го објавам името на мојот следен клуб. Мислам дека до тој момент не делат само денови, потребно е да се комплетираат одредени детали“, изјави Мбапе.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани