Манчестер јунајтед го убедува Зиркзе да се пресели на Олд Трафорд!

by riste
1 минути читање

Манчестер јунајтед е во преговори со ѕвездата на Болоња, Џошуа Зиркзе, тие се подготвени да ја платат откупната клаузула.

Англискиот клуб е подготвен да плати 40 милиони евра за да ја активира клаузулата на Зиркзе.

Тие сега се во преговори со фудбалерот и го убедуваат дека Манчестер јунајтед е вистинското место за него.

Претходно имаше информации дека Зиркзе е на пат за Милан кој исто така планира да ја плати клаузулата, но работите може да се променат.

Обложувај се онлајн на натпреварите од ЕП на Моцарт и добиј бонус до 400 евра, регистрирај се ТУКА.

Можно е и ова да ти се допаѓа

@2024 – Сите права задржани